Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Шведи навчатимуть вінницькі центри зайнятості працевлаштовувати молодь

  • Posted on:  Четвер, 13 жовтня 2016

Спілка молодіжних організацій Вінниччини спільно із Folkuniversitetet Швеції реалізує проект, який передбачає підготовку та навчання спеціалістів організацій (як державних, так і не державних), які працевлаштовують молодь.

У Вінницькій області Спілкою молодіжних організацій Вінниччини спільно з Folkuniversitetet зі Швеції  реалізується проект «Скорочення відстані до ринку праці для молодих людей з ризиком безробіття та соціальної ізоляції – дистанційна освіта та скоординовані заходи, прийняті регіональними мережами зацікавлених сторін» або простіше іgma3.

28-29 вересня відбулася перша міжнародна зустріч партнерів проекту. Протягом двох днів представники СМОВ перебували у Швеції, де сторонами були окреслені основні напрямки діяльності на наступні 3 роки. Проект іgma3 є універсальним, він розпроблений для семи країн світу: Норвегії, Греції, Кіпру, Нідерландів, Іспанії, Швеції  та України.

- Протягом трьох років ми будемо працювати із центрами зайнятості, із вищими навчальними закладами. Розроблена одна універсальна програма для семи країн світу і вона презентована в кожній країні-учасниці. Нам як спілці довірена велика честь представляти всю Україну. Ми будемо втілювати їпрограму в життя для того, щоб зменшити відстань між безробітними та тими, хто наймає на роботу, - зазначила голова СМОВ Ольга Безпалько.

 Наразі СМОВ налагоджує контакти зі службами зайнятості, центрами працевлаштування студентів та випускників ВНЗ, громадськими організаціями, які переймаються проблемою працевлаштування молоді.

- В більшості країн ЄС, як і в Україні,  відсутні професійні стандарти та навчання фахівців в галузі кар'єрного консультування. Одним з етапів нашого проекту є навчання співробітників майбутніх партнерських організацій, які працюють з безробітною молоддю. У результаті безробітні, які навчатимуться відповідно до методології igma3, будуть більш конкурентоспроможними і зможуть працевлаштовуватися швидше. Тобто, навчання безробітної молоді буде здійснюватись за допомогою одного спільного методу, – розповіла менеджер проекту в Україні Олеся Дроздова.

Олеся додала, що проект базуватиметься на тому, щоб об'єднати усі зацікавлені сторони. У першу чергу – державну службу зайнятості, університети і роботодавців, які зацікавлені у кваліфікованих співробітниках, плюс - громадські організації.

Впровадження методології igma3, кажуть виконавці, сприятиме поліпшенню можливостей працевлаштування молоді на основі їхніх потреб і можливостей. Також спільна співпраця усіх зацікавлених організацій призведе до прозорості та ефективності профорієнтаційної роботи, зайнятості молоді з використанням спеціально розроблених навчальних програм та онлайн-платформи Moodle.

Основна географія проекту – це Вінниця і Вінницька область. Але всі результати будуть поширюватись по всій Україні: в інші навчальні заклади і центри зайнятості.