Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me
Європа очима молоді

Європа очима молоді

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Спілки молодіжних організацій Вінниччини та Студентського Парламенту Вінниччини є вивчення діяльності органів студентського самоврядування на прикладі розвинених європейських країн.

Саме тому, вже другий рік поспіль Спілка молодіжних організацій Вінниччини спільно з Міжнародним товариством «Україна-Польща-Німеччина» успішно реалізовують проект «Європа очима молоді».

Проект «Європа очима молоді» створено з метою вивчення організації діяльності органів студентського та місцевого самоврядування Польщі. Ознайомлення з діяльністю громадських організацій, їх механізм співпраці з органами влади, розвитку партнерських та дружніх відносин з вищими навчальними закладами та напрацювання спільних міжнародних молодіжних проектів.

Депутати Студентського Парламенту Вінниччини традиційно відвідують найбільше студентське місто – Лодзь, де знайомляться з роботою студентського самоврядування найпрестижніших ВУЗів країни-сусіда, матеріально-технічним оснащенням навчального процесу та вражаючими розмірами місцевих бібліотек. Окрім цього кожен день для вінницької делегації насичений офіційними зустрічами з владою міст та представниками міністерств Республіки Польща.

Проект «Європа очима молоді» має на меті не тільки щорічне продовження, а й впровадження перейнятого досвіду на теренах рідної Вінниччини

 

Європа очима молоді!

  • Четвер, 20 грудня 2012
  • Автор

20 грудня 2012 року, в приміщенні Товариства «Україна-Польща-Німеччина», відбувся круглий стіл на тему: «Європа очима молоді», за підсумками поїздки депутатів Студентського Парламенту Вінниччини до Республіки Польща, в період із 9 по 13 грудня 2012 року. 

За час перебування у Польщі студенти відвідали Лодзинське та Мазовецьке воєводства, де мали можливість ознайомитись з роботою студентського самоврядування у провідних вузах Республіки Польща: Лодзинський політехнічний університет, юридичний факультет Лодзинського університету та приватний університет «Вища психологічна школа» у м.Варшава. Особливо запам`яталася зустріч в будинку уряду Лодзинського воєводства, де студенти мали можливість спілкуватись із співробітниками Міністерства Освіти та Міністерства Закордонних справ Республіки Польщі. Піднімались питання реалізації програми Східного партнерства і питань нострифікації (визнання рівнозначності) дипломів отриманих в Польщі та Україні, а також не оминули уваги діяльність неурядових громадських організацій.

В рамках підписаного в листопаді 2012 року договору між Вінницькою обласною Радою та Мазовецьким воєводством відбувся візит студентів до польських гмін Лєшноволя та Гродзіск Мазовецький. На цих зустрічах молоді парламентарі мали змогу ознайомитись з розвитком гмін за останні 20 років, як відбувається формування місцевих бюджетів, на що направленні основні витрати бюджету.

«Саме за результатами таких поїздок у молоді формується бачення, якої мети ми маємо досягти завдяки проведенню реформу місцевого самоврядування, як реалізовувати стратегію розвитку територіальних громад, як сформувати європейський погляд у молоді. Той запал в очах, який присутній в їхніх очах після повернення до України, потрібно підтримувати та направляти на реалізацію європейських проектів у Вінницькій області», - підсумував голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк.

«Продовження співпраці з польською стороною в молодіжному секторі є одним із найперспективніших на сьогоднішній день. Багато фондів виділяють великі кошти на підтримку молодіжних проектів та програм і ті дивіденди, які ми вкладаємо сьогодні у молодь, неодмінно принесуть нам корисний результат», - зауважив у своєму виступі, депутат Вінницької обласної Ради, Голова постійної комісії обласної Ради з питань євроінтеграції міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Олексій Гаврилов.

Даний проект реалізовувався за ініціативи Голови Вінницької обласної Ради – Сергія Пилиповича Татусяка та за підтримки голови Фонду Володимира Продивуса, депутата Верховної Ради України – Володимира Степановича Продивуса.

Мета зустрічі – узагальнення результатів поїздки, розповідь про здобутий досвід країни-сусіда в стимулюванні громадянської активності молоді, висновки та ідеї щодо майбутніх проектів для покращення життя молоді Вінницької області.

Програма Спілки молодіжних організацій Вінниччини «Студентський імпульс» стартувала восени минулого року з презентацією Студентського парламенту – консультативно-дорадчого органу при голові обласної державної адміністрації. В рамках «Студентського імпульсу» проводиться ряд просвітницьких заходів, зокрема з метою вивчення системи вищої освіти та роботи органів студентського самоврядування розвинених європейських країн з 3 по 7 жовтня 2011 року відбулась поїздка депутатів Студентського парламенту та активістів молодіжного руху області до Республіки Польща.

Захід реалізовано з метою ознайомлення з діяльністю молодіжних громадських організацій, механізмів їх співпраці з органами влади, розвитком партнерських та дружніх відносин з вищими навчальними закладами Польщі, напрацювання спільних міжнародних молодіжних проектів.

Проект «Європа очима молоді» відбувся за підтримки Вінницької обласної Ради, Міжнародного товариства «Україна–Польща-Німеччина» та Спілки молодіжних організацій Вінниччини.

Учасники «круглого столу» обговорювали питання реальності досягнення рівня життя європейського зразка в Україні та роль громадських організацій і студентського самоврядування в розбудові громадянського суспільства.

Серед запрошених до дискусії:

1. Олексій Гаврилов - голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина»;

2. Андрій Кавунець – заступник голови ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина»;

3. Олександр Капітан – громадський діяч;

4. Ольга Безпалько – голова ГО «Спілка громадських організацій Вінниччини»;

5. Максим Мендусь - заступник голови ГО «Спілка громадських організацій Вінниччини»;

6. Дмитро Слободянюк – голова Студентського парламенту Вінниччини;

Своїми враженнями та ідеями, які виникли в результаті поїздки в Польщу поділися депутати Студентського парламенту Вінниччини та представники Громадської ради.