Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me
Студентський Парламент Вінниччини

Студентський Парламент Вінниччини

Студентський Парламент Вінниччини – це перший в Україні аналог обласної ради, що обирався шляхом демократичних виборів та був створений в рамках програми «Студентський імпульс» Спілки молодіжних організацій Вінниччини, яка спрямована на підвищення рівня суспільної активності студентства і створення діючого механізму співпраці влади та молоді.

Перше скликання Студентського Парламенту Вінниччини розпочало свою роботу 18 жовтня 2010 року у складі 38 депутатів-представників навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

Депутати СПВ активно розпочали свою діяльність. Підписано чотирьохсторонню угоду між Студентським Парламентом Вінниччини, Громадською радою при облдержадміністрації та благодійним фондом «Подільська громада».

В період з 3-7 жовтня 2011 року депутати СПВ в рамках проекту Спілки молодіжних організацій Вінниччини «Європа очима молоді», ознайомились з діяльністю органів студентського та місцевого самоврядування Республіки Польща.

Перша каденція СПВ реалізувала близько 10-ти соціально-важливих акцій та 5-ть постійно-діючих проектів.

Позитивним досягненням СПВ став перший соціальний відеоролик: «А що робиш ти?» присвячений 20-й річниці Незалежності України.

СПВ є прикладом формування подібних органів шляхом демократичних виборів. Так, наприклад, з 2011 року Чернівецька область працює за аналогом Студпарламенту Вінниччини.

22-23 грудня 2011 року розпочав роботу Студентський Парламент Вінниччини ІІ скликання – консультативно-дорадчий орган при голові Вінницької обласної державної адміністрації та цього ж року орган став діяти при Вінницькій обласній Раді.

Чисельний склад новообраного депутатського корпусу склав 62 депутати з 37 навчальних заклади Вінницької області І-ІV рівнів акредитації.

Головою Студентського Парламенту Вінниччини вдруге обрано Слободянюка Дмитра Павловича, студента Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова. З того часу Дмитро є радником губернатора з питань студентства та молоді.

Структура СПВ включає в себе роботу 5 різнопрофільних комітетів, а саме:

·         комітет культурно-масової роботи,

·         комітет міжнародної діяльності,

·         комітет навчально-правової роботи,

·         комітет зв‘язків з громадськістю та владою,

·         комітет соціальних питань.

З січня 2012 року відбулось закріплення депутатів СПВ в якості помічників на громадських засадах за депутатами Вінницької обласної Ради.

СПВ ІІ скликання набирає обертів у своїй роботі. З початку діяльності реалізовані близько 25 загальнообласних та більше 100 внутрішньо університетських акцій.

Проведено ряд круглих столів, на яких піднімались найважливіші соціальні проблеми, серед них зокрема круглий-стіл на тему Чиста освіта, Молодь проти тютюнопаління та обговорення законопроекту «Про вищу освіту».

Спільно з порталом МОЯ Вінниця створили Проект вторинної зайнятості студентства.

Що стосується дозвілля студентів, то СПВ організовано та проведено Першість м. Вінниці з футболу серед студентів вищих навчальних закладів за підтримки фонду Володимира Продивуса.

Вперш СПВ залучено формування Стратегії збалансованого розвитку територіальних громад Вінницької області до 2020 року.

Друга каденція продовжує розвивати волонтерський рух на Вінниччині. Депутати СПВ стали координаторами загальнообласних соціальних та благодійних акцій «Епідемія доброти», «Серце до Серця».

Студентський Парламент Вінниччини активно продовжує свою діяльність не тільки а теренах України, але й виходить на міжнародну арену. Навесні 2012 року депутати СПВ приймали на Вінниччині делегацію з Литви. Наразі укладено Угоду про співпрацю між Студентським Парламентом Вінниччини та Молодіжним Парламентом Грузії, а також між Студентським Парламентом Вінниччини та Донецькою обласною колегією при ВСРУ.

Основними завданнями Студентського Парламенту Вінниччини є налагодження ефективної взаємодії між студентством області, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, захист прав, інтересів та підвищення рівня правової освіти та культури студентської молоді.

 

Студентське кураторство в дії

  • Понеділок, 24 лютого 2014
  • Автор

На базі Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова успішно діє проект студентського кураторства. ВНЗ став першим у Вінницькій області та показав ефективний результат запровадження молодіжних ініціатив.

 

Проблема активізації та залучення молоді до студентського та суспільного життя є чи найактуальнішою у молодіжному середовищі. З цією проблемою щороку зіштовхуються органи студентського самоврядування і студентські профспілки, а також керівництво вищих начальних закладів нашої області.

Саме тому, у 2012 році депутати Студентського Парламенту Вінниччини активно перейнялись вирішенням цієї проблеми. Аксіомою даного питання вважається ідея, що працювати потрібно насамперед з першим курсом, оскільки для них вступ до університету – перший крок у «доросле життя». Виходячи з цього студентські парламентарі і вирішили започаткувати мережу студентського кураторства у вищих навчальних закладах Вінницької області.

Дивовижні співи, танці, захоплюючі змагання та безмежно багато мистецтва мали змогу побачити і відчути усі студенти Вінниччини! Це дивовижне свято, щодня, протягом тижня дарував Студентський Парламент Вінниччини усім студентам та відвідувачам ТРЦ «МегаМолл»!

Семиденний марафон стартував 11 листопада з відкриття художньо-мистецької студентської виставки, і вже тоді стало зрозуміло, що цьогорічне святкування Міжнародного Дня студента стане феєричним та незабутнім. Окрім фантастичних робіт зовсім юних митців, для усіх гостей атмосферу свята подарували бандуристи і симфонічний квартет із Вінницького училища культури і мистецтв імені Леонтовича. Зачаровувала гра на гітарі, мовою тіла дивували Студія сучасного танцю 3Z і B-boys.

Дебати! Вчимося переконувати!

  • Вівторок, 12 листопада 2013
  • Автор

Суботнього ранку депутати Студентського Парламенту Вінниччини та активісти Громадської організації СМОВ зібрались, щоб навчитись дебатувати.

Якщо ви думаєте, що не знаєте нічого про дебати, то ви помиляєтесь. Насправді, ви щодня берете у них участь, переконуючи колег, виступаючи на нарадах, або ж просто сперечаючись з товаришами.

З метою навчити правильно дебатувати, до Вінниці завітала представниця Одеського відділення Федерації дебатів України – Наталія Копець.

Студентський Парламент Вінниччини готує справжнє студентсько-мистецьке свято до Міжнародного дня студента. Святкувати головне свято студентів запрошують протягом тижня з 11 до 17 листопада у ТРЦ «МегаМолл».

«Студентський тиждень» являє собою не лише низку розваг для студентів, а й платформу для реалізації власних талантів та вмінь! Якщо ти хочеш заявити про себе перед усім містом, отримати цікаві подарунки та незабутньо провести час, то ця інформація для тебе!

Студентські парламентарі зібрались на другу сесію та затвердили проектний план роботи Студентського Парламенту Вінниччини на найближчий місяць.

У вихідний суботній день депутати Студентського Парламенту Вінниччини відкрили офіційне засідання другої сесії новообраного скликання.

За ще зовсім не довгий період існування Студентського Парламенту Вінниччини ІІІ скликання його депутати вже встигли плідно попрацювати у своїх комітетах. Результатом їхньої роботи стали напрацьовані проекти, які найближчим часом планує реалізувати Студентський Парламент Вінниччини.

18 жовтня голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк, народний депутат України Володимир Продивус обговорили план роботи на найближчий місяць із президією Студентського Парламенту Вінниччини. 

Відкрив зустріч зі студентами голова обласної Ради – Сергій Татусяк, який наголосив на актуальних проблемах студентства та молоді, та налаштував Студпарламент на плідну роботу. Голова СПВ Роман Молдован розповів про ті проблеми, які вже сьогодні потребують першочергового вирішення. Зокрема, досі не облаштована зупинка транспорту у Брацлаві. Тамтешні студенти обурюються. У Гайсинському медичному коледжі відсутні внутрішні вбиральні.

Вибори до Студентського Парламенту Вінниччини III скликання минули! Депутати обрані, президія визначена і вже існують перші напрацювання роботи на рік.

Незважаючи на досить довгий передвиборчий процес, який тривав протягом двох місяців, і включав у себе не тільки виснажливу роботу кандидатів та Центральної виборчої комісії (ЦВК), а й неабиякі емоції та хвилювання. Останньою «точкою кипіння» і головним напруженням став процес обрання голови та президії Студентського Парламенту Вінниччини III скликання.

Команда Спілки молодіжних організацій Вінниччини вітає нового голову Студентського Парламенту Вінниччини – РОМАНА МОЛДОВАНА.

Від усього активу бажаємо віри в себе, невичерпної енергії, професійної вдачі та натхнення, здійснення усіх планів та реалізації якісних проектів, покликаних сприяти розвитку молоді Вінницької області!

Осінь 2013 – гаряча пора виборів до Студентського Парламенту Вінниччини. Орган студентський, а політика не дитяча. Вибори сьогодні відкрили тринадцять навчальних закладів м. Вінниці. Ще багато ВНЗ попереду, тому окрім навчання студенти мають що обговорити.

Дебати, плакати, дискотеки та промови - це гарно, але ЗА день до виборів. Від понеділка, ранки у студентів ВНЗ вінницької області розпочинаються незвичайно. Столи, урни, дивні кабінки при вході до навчального закладу. Напруження відчувається у всіх куточках, та це і не дивно, адже почались справжні вибори за статус депутата Студентського Парламенту Вінниччини.

Для впевненості у перемозі на виборах до Студентського Парламенту Вінниччини, Вам необхідно лише пройти декілька кроків! Тримайте основні рекомендації, щодо написання програми та проведення передвиборчої агітації!

 

Крок 1 – Створення дієвої команди!